Zdrowie i środowisko naturalne - Najwyższy Standard

Zdrowie i środowisko naturalne - Najwyższy Standard

Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś: "Dobre imię jest lepsze niż wielkie bogactwo; być szanowanym jest lepsze niż srebro i złoto". Zgadzamy się! Nasza dobra reputacja jest dla nas ważniejsza niż cięcie na skróty w celu zwiększenia zysków.

Jesteśmy dumni z QUADRO i dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych klientów - zarówno małych, jak i dużych - a także środowiska naturalnego.

QUADRO jest bezpieczne

HDPEPPNasze komponenty wykonane są przede wszystkim z polipropylenu (PP), jak również polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE), które są uważane za bezpieczne dla opakowań i pojemników na żywność. Są one oznaczone odpowiednio kodami recyklingowymi 5 i 2.

Brak szkodliwych substancji chemicznych

Polichlorek winylu (PCW) jest rodzajem tworzywa sztucznego, o którym wiadomo, że jest toksyczny dla ludzi i środowiska. Niestety, wiele produktów konsumenckich i opakowań nadal zawiera ten niebezpieczny materiał. PCW jest oznaczony kodem recyklingowym 3. QUADRO nie zawiera PCW od 2004 roku.

Bisfenol-A (BPA) jest substancją chemiczną stosowaną w przemyśle do produkcji niektórych tworzyw sztucznych i żywic. Badania wskazują, że jest on niebezpieczny dla zdrowia ludzkiego i należy go unikać. BPA występuje zwykle w tworzywach sztucznych oznaczonych kodami recyklingu 3 lub 7. QUADRO nie zawiera BPA.

Nagrody i Certyfikaty

Nie lubimy się chwalić, ale na wszelki wypadek, gdybyś się zastanawiał...