Nasza historia

1979

Po trzech latach pracy nad tworzeniem produktu w przedsiębiorstwie Emil Adolff Plastic GmbH & Co KG w Reutlingen, QUADRO po raz pierwszy zostaje zaprezentowane przez swoich założycieli Huberta Georga i Doris Rüther na Międzynarodowych Targach Zabawek w 1979 roku.

Pierwsze prototypy zostały opracowane już w latach 1977–78 i przetestowane w 16 niemieckich przedszkolach, zawsze w ścisłej współpracy z marką TÜV w Niemczech. Choć dla TÜV było to coś zupełnie nowego, wyniki były bardzo pozytywne i doprowadziły do certyfikacji całego systemu QUADRO.

W połowie 1979 roku QUADRO staje się niezależną firmą rodzinną i nie jest już kontrolowane przez przedsiębiorstwo Emil Adolff Plastic. Zostaje ustalony nowy kierunek: QUADRO nie jest produktem dla jednego rynku, ale systemem dla wielu rynków w całym sektorze rekreacyjnym – dla dzieci i dorosłych, w domu i ogrodzie, wewnątrz i na zewnątrz.

1981

Dzięki dopracowanym pomysłom QUADRO zdobywa nagrodę Produkt Roku przyznawaną przez Niemieckie Stowarzyszenie Konsumenckich Produktów z Tworzyw Sztucznych GKV.

Design-Center Stuttgart przyznaje QUADRO złoty medal za wyjątkowy design.

W Japonii QUADRO otrzymuje nagrodę dla najlepszego importowanego produktu konsumenckiego w corocznej liście hitów japońskiej gazety ASAHI-SHIM-BUN.

QUADRO wciąż rozwija się małymi i dużymi krokami: rozrasta się miniQUADRO i rozprzestrzenia się światowa sprzedaż i dystrybucja.

Lata 80.

Niezliczone innowacje poszerzają paletę produktów, w tym odbojniki wypełnione powietrzem do tratw i innych typów pojazdów.

QUADRO Getriebe i QUADRO Drive są gotowe do produkcji seryjnej. Prezentowane są meble ogrodowe QUADRO oraz wystawy QUADRO.

W USA QUADRO otrzymuje nagrodę Parent’s Choice Award ’86 w Bostonie.

Lata 90.

Absolutną innowacją są łukowe i modułowe zjeżdżalnie, które zostaną zaprezentowane szerokiej, międzynarodowej publiczności. Jak wszystko z QUADRO, są zaprojektowane w taki sposób, aby były ze sobą w pełni kompatybilne. Można stworzyć podwójną zjeżdżalnię ze zjeżdżalni łukowej i modułowej lub dwóch zjeżdżalni modułowych.

QUADRO staje się jeszcze bardziej kolorowe. Cztery kolory są teraz standardem w każdym dużym zestawie konstrukcyjnym.

Do systemu QUADRO zostają wprowadzone płyty z pleksiglasu, które umożliwiają tworzenie szklarni dla dzieci.

W Niemczech QUADRO zdobywa nagrodę Produkt Roku 1995 i tym samym złoty medal Niemieckiego Stowarzyszenia Konsumenckich Produktów z Tworzyw Sztucznych GKV dla domku basenowego QUADRO.

W tym samym czasie, podczas Rajdu Paryż–Dakar testowana jest przydatność QUADRO do pracy w warunkach pustynnych.

1995

Domek basenowy QUADRO zdobywa nagrodę Produkt Roku za produkty z tworzyw sztucznych. miniQUADRO zyskuje jeszcze większą niezależność i otrzymuje ząbkowaną płytę do swoich oryginalnych projektów.

1998

Seria mebli dziecięcych QUADRO zdobywa nagrodę Produkt Roku dla produktów z tworzyw sztucznych. Ponadto opracowywane są przyczepy, które funkcjonują jako ruchome place zabaw.

2004

Na początku 2004 roku całkowita reorganizacja struktury firmy okazuje się nieodzowna. Od tej pory dalszy rozwój, produkcja i dystrybucja na całym świecie są przedmiotem działalności rodzinnego przedsiębiorstwa QUADRO DER GROSSBAUKASTEN GmbH.

Przedsiębiorstwo, obecnie zarządzane przez drugie pokolenie, jest odpowiedzialne za niezwykle spójną ochronę marki na całym świecie, w tym patentów, praw autorskich i pozostałych praw niematerialnych.

Nasza pasja do innowacji i nowych rozwiązań zaowocowała m.in. zintegrowaną zjeżdżalnią, którą można przyłączyć do każdej konstrukcji wspinaczkowej QUADRO bez użycia śrub.

Powstaje pierwsza na świecie baza danych modeli konstrukcji wspinaczkowych do użytku wewnątrz i na zewnątrz oraz multimedialnych CD-ROM-ów wraz z oprogramowaniem.

dokumenty historyczne

MODEL RĘCZNY 1983

pdf, 14.2 MB

MODEL RĘCZNY 1994

pdf, 12.1 MB

MODEL RĘCZNY 2003

pdf, 14.3 MB

Dzis

Podstawowy system QUADRO nie zmienił się znacząco od początku swojego istnienia. Jednak dzięki wielu nowym rozwiązaniom od 1979 roku do dziś, zabawki i sprzęt sportowy QUADRO jest konsekwentnie rozszerzany o nowe niezliczone możliwości projektowe. Produkty QUADRO z dzisiejszej produkcji bez ograniczeń można łączyć z wcześniejszymi produktami od 1979 roku.

QUADRO nie jest zabawką jednorazową ani produktem sezonowym. Od ponad 40 lat jest to zabawka do ćwiczeń ruchowych, z którą dzieci mogą aktywnie dorastać. Jest dobrze przemyślana, stabilna i bezpieczna i sprawdza się od pokoleń. Jest tak samo różnorodna i żywa jak Twoje dziecko.

Jednym z najważniejszych celów założycielki QUADRO, Doris Rüther (*17 października 1947 r.; † 26 września 2005 r.), było stworzenie możliwie najbardziej wszechstronnej i stabilnej zabawki, w pełni kompatybilnej w ramach systemu QUADRO, a przy tym kreatywnej i wesołej, która pozostałaby atrakcyjna przez całe dzieciństwo. Cele te są aktualne do dziś i pomagają nam we wszystkich decyzjach projektowych i nowych rozwiązaniach, tak aby QUADRO nadal miało decydującą przewagę nad innymi zabawkami w przyszłości.

Prześledź historię QUADRO na naszych kanałach mediów społecznościowych.

Serdeczne pozdrowienia,
Twój zespół QUADRO

Twój koszyk

Suma częściowa: