Moje zamówienie

Jakie są standardowe terminy dostawy zestawów konstrukcyjnych, prowadnic, poszczególnych części i modeli QUADRO AQUA / PRO?

Standardowe czasy dostawy (od momentu otrzymania płatności) są następujące:

 • w przypadku zestawów budowlanych: do 3 dni roboczych
 • dla zamówień jednoczęściowych: 10 dni roboczych
 • dla zjeżdżalni: 10 dni roboczych (inna metoda transportu ze względu na wymiary)
 • dla AQUA i PRO: 14 dni roboczych (brak towaru na magazynie / inny sposób transportu ze względu na wymiary)

Dni robocze = poniedziałek–piątek (z wyłączeniem sobót i dni ustawowo wolnych od pracy). Współpracujemy z firmą kurierską InPost

Zamówiłem zjeżdżalnię z zestawem konstrukcyjnym w pakiecie. Ale przy dostawie tylko jedna część doszła, ale zestaw konstrukcyjny / zjeżdżalnia nie była! Czy to normalne?

Całkiem normalne, ponieważ zjeżdżalnie i zestawy konstrukcyjne są transportowane za pomocą różnych przenośników taśmowych i mają różne czasy transportu. Chociaż są one przekazywane firmie spedycyjnej w tym samym czasie, nie zawsze docierają w tym samym czasie.

Nie ma żadnych instrukcji montażu z moim pakietem, które pokazują model pokazany na stronie internetowej. Gdzie mogę znaleźć instrukcję montażu?

Obecnie opracowaliśmy ponad 400 różnych modeli i staramy się pokazać wybór najbardziej zróżnicowanych modeli w instrukcjach montażu opartych na druku, ale nie musi to koniecznie obejmować Twój pakiet.

W tym przypadku należy przejść do strony quadromdb.com i wybrać tam swój zestaw. Następnie można wybrać swój model i otrzymać m.in. instrukcję montażu.

Pytania dotyczące produktu

Jak należy rozumieć wiek zalecany dla produktu QUADRO?

Zalecany wiek dla naszych produktów wynosi „do 4 lat”. Oczywiście Twoje dziecko może bawić się QUADRO również wtedy, gdy ma więcej niż 4 lata. Co oznacza zalecenie wiekowe? Powinno ono dać Ci wyobrażenie o tym, jak długo produkt jest atrakcyjny dla Twojego dziecka ze względu na jego rozmiar i złożoność. Aby zagwarantować dobrą zabawę, możesz w każdej chwili przekształcić swoje QUADRO w różne projekty, nawet bez konieczności zakupu dodatkowych elementów.

Wraz z dorastaniem dziecka i rozwojem jego umiejętności, projekty mogą stawać się coraz większe i bardziej złożone dzięki dodatkowym elementom i zestawom rozszerzającym. Dodaj koła, zjeżdżalnie i baseny w różnych rozmiarach. Wszystkie produkty QUADRO są ze sobą kompatybilne. Dodaj zjeżdżalnię do każdej ściany wspinaczkowej lub zamień swój zestaw budowlany w wóz z kołami zabawa z QUADRO nie ma ograniczeń!

Z czego składa się QUADRO?

QUADRO wykonane jest głównie z polipropylenu (PP) i polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE). Obydwa tworzywa sztuczne są uważane za bezpieczne dla opakowań i pojemników na żywność.

Czy QUADRO jest przyjazne dla środowiska?

Polipropylen (PP) i polietylen wysokiej gęstości (HDPE) są oznaczone odpowiednio kodami recyklingowymi 5 i 2.

Polipropylen jest jednym z najbardziej neutralnych tworzyw sztucznych i zawiera tylko dwa składniki: węgiel i wodór. Obydwa tworzywa sztuczne uważa się za bezpieczną, nietoksyczną i przyjazną dla środowiska alternatywę dla innych tworzyw sztucznych.

Na ile bezpieczne jest QUADRO?

QUADRO jest zupełnie bezpieczne. Jest wolne od PCW, BPA, WWA, ftalanów i ołowiu. Elementy QUADRO przewyższają europejskie wymogi bezpieczeństwa dotyczące zabawek (EN 71).

Nasze certyfikaty bezpieczeństwa:

 • DIN EN 71-1:2013-12*
 • DIN EN 71-3:2013-07*
 • DIN EN 71-8:2013-8:2011-11*
 • ZEK 01.4-08 / QMA 2001.1284*
 • DIN EN 15777 / QMA 2001.1300
 • DIN EN ISO 17294-2-2
 • TÜV GS (27.01.2014)

* 50 kg wartość testowa

Jakie temperatury może wytrzymać QUADRO?

Tworzywo sztuczne QUADRO jest stosowane także w przemyśle spożywczym i dlatego jego elementy wytrzymują zakres temperatur od -10°C do +40°C.

Wskazówka: ujemna temperatura może spowodować zamarzanie wody na płytach, co prowadzi do ryzyka poślizgnięcia.

Czy nowsze elementy QUADRO są kompatybilne ze starszymi urządzeniami?

Tak! Wszystkie elementy QUADRO są ze sobą kompatybilne, aż do oryginału z 1979 roku. Jeśli znajdziesz lub odziedziczysz po kimś starsze elementy, zalecamy sprawdzenie ich przed montażem pod kątem pęknięć, blaknięcia lub innych uszkodzeń.

Dobrym testem jest zbudowanie sześcianu z rur i płyt o długości 35 cm i umieszczenie go pod ciężarem 100 kg. Niewielkie wygięcie płyty jest naturalne i powinno ulec odkształceniu po odciążeniu. Zalecamy również oczyszczenie starszych elementów przed połączeniem ich z nowymi, ponieważ piasek i brud mogą utrudnić połączenie.

Jeśli poszukujesz inspiracji, odwiedź bazę danych modeli QUADRO. Dodatkowo możesz tworzyć własne projekty w 3D (Windows) za pomocą naszego programu do projektowania QUADRO (Windows). Kliknij tutaj, aby pobrać.

Jaka jest maksymalna waga, jaką może wytrzymać QUADRO?

Maksymalne stałe obciążenie rur/łączników: 100 kg
Maksymalne stałe obciążenie płyt: 50 kg plus krótkoterminowe obciążenie maksymalne: 100 kg

A przy okazji – zdjęcie ze słonicą Citą, ważącą 2400 kg, nie jest podróbką! Jest to słoń cyrkowy, który wspiął się na przedstawioną platformę QUADRO. Pomiędzy słoniem a platformą QUADRO umieszczono tylko drewnianą płytę.

Czy istnieje maksymalny wiek, do którego można korzystać z QUADRO?

Nie. Ogólne zastosowanie QUADRO nie podlega ograniczeniom wiekowym. Jeśli dany wzór nie odpowiada już dorastającemu dziecku, można go dostosować do jego potrzeb – na przykład jako mebel.

Gdzie mogę pobrać instrukcję obsługi?

Instrukcje obsługi i dalsze informacje dotyczące zestawów i konstrukcji znajdują się w bazie danych modeli QUADRO.

Czy QUADRO blaknie na słońcu?

QUADRO jest zabezpieczone stabilizatorem ultrafioletowym (UV), który chroni przed słońcem i jego oddziaływaniem na kolor. Jednak nic nie jest w stanie powstrzymać mocy promieni słonecznych w nieskończoność. Z czasem QUADRO zacznie powoli tracić swój połysk.

Mamy klientów, którzy od ponad 15 lat przechowują na zewnątrz oryginalne zestawy z lat 80. Elementy są jeszcze czerwone, ale bardziej matowe niż połyskujące.

Czy mogę używać QUADRO w chlorze lub słonej wodzie?

Tak. QUADRO składa się z polipropylenu (PP) i polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE), które są odporne na sól, kwasy i zasady oraz tłuszcze i środki czyszczące. Jednak gdy QUADRO jest wystawione na działanie chloru lub słonej wody, połysk w naturalny sposób blaknie szybciej.

Gdzie mogę pobrać plik QDF projektu?

Pliki QDF są dostępne w bazie danych modelu QUADRO. Tam znajdziesz więcej informacji na temat zestawów i projektów.

Co to jest plik QDF?

Plik projektowy QUADRO (QDF) zawiera trójwymiarowy model konstrukcji QUADRO. Można go edytować za pomocą naszego programu do projektowania QUADRO (Windows). Kliknij tutaj, aby pobrać.

Można również tworzyć własne projekty od podstaw i zapisywać QDF do późniejszego wykorzystania lub edycji. Granicą może być tylko Twoja wyobraźnia. Udanej zabawy z projektowaniem!

Czy istnieje możliwość zaplanowania konstrukcji wspinaczkowej przed jej budową?

W tym celu opracowano specjalny program projektowy QUADRO (Windows). Jest to edytor 3D do tworzenia i dopasowywania własnych projektów. Kliknij tutaj, aby pobrać.

Program otwiera pliki „QDF”. Pobierz plik QDF projektu z bazy danych modelu QUADRO, aby rozpocząć proces dopasowywania.

Czy mogę tworzyć meble z QUADRO?

Oczywiście, że tak! QUADRO to system konstrukcyjny składający się z rur, łączników i płyt, które są idealne do tworzenia mebli dziecięcych.

Dlaczego mam problem z demontażem elementów?

Zazwyczaj QUADRO jest tak samo łatwe w demontażu, jak i w montażu. Jednak w niektórych warunkach może to być trudniejsze. Na przykład, jeśli:

 • Nie było demontowane przez wiele lat.
 • Było narażone na różne warunki atmosferyczne.
 • Zostało skonstruowane na piaszczystym podłożu.

Do powyższych problemów zalecamy:

 • Przed montażem przepłukać model wodą.
 • Demontować model około południa, kiedy wzrośnie temperatura na zewnątrz.
 • Jeśli po wykonaniu powyższych czynności niektóre elementy są trudne do demontażu, należy użyć łagodnego środka smarującego w postaci sprayu, aby zmniejszyć tarcie między elementami. Lekkie potrząsanie i obracanie pomaga rozprowadzić środek smarujący.
 • Upewnij się, że używasz klucza, który zapewnia dobry moment obrotowy na śrubie.
 • Teraz usuń wszystkie śruby z modelu. Następnie możesz wyjąć rury z przyłączy.
 • Po całkowitym demontażu modelu można dokładnie oczyścić wszystkie elementy, aby usunąć brud/piasek, mech/trawę itp.
 • Uszkodzone elementy należy wymienić na nowe. Bez znaczenia jest wiek Twojego zestawu, ponieważ oryginalne części z 1979 roku są nadal kompatybilne z obecnymi.

W jaki sposób mogę całkowicie opróżnić basen?

Zawór odpływowy w basenach QUADRO nie może być umieszczony niżej bez wpływu na jakość produktu.

Aby odprowadzić wodę pod zaworem, należy udać się na drugi koniec basenu i lekko go podnieść w celu dokładniejszego odprowadzenia wody. Poziom wody opada na tyle nisko, że można bezpiecznie odwrócić basen.

Dlaczego basen ma śliski film?

Nazywa się to biofilmem. Im dłużej woda stoi, tym więcej czasu na rozwój mają naturalnie występujące bakterie, które tworzą na jej powierzchni śliską substancję. Zalecamy codzienną wymianę wody (maksymalnie 2 dni). Ze względu na to, że jest to basen dla dzieci, odradzamy stosowanie dodatków. Basen należy czyścić standardowymi środkami czystości stosowanymi w gospodarstwie domowym.

Jak mogę ograniczyć nagromadzenie się ładunków elektrostatycznych?

Istnieją pewne praktyczne wskazówki, które pomogą uniknąć zbędnego zakłócania zabawy przez ładunki elektrostatyczne.

Wilgotność

Ważnym czynnikiem zapobiegającym gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych jest wilgotność powietrza. Im suchsze powietrze, tym większy ładunek! Wilgotność powietrza na poziomie 40% jest zazwyczaj wystarczająca, aby zminimalizować ryzyko powstawania ładunków elektrostatycznych. Tę wartość należy jednak regularnie mierzyć i w razie potrzeby korygować za pomocą nawilżaczy pomieszczeń. Należy również zauważyć, że wilgotne ściereczki w konstrukcji QUADRO nie osiągają pożądanego efektu natychmiast, lecz wymagają pewnego czasu. Krótkotrwałe podlewanie podłoża w ogrodzie mogłoby przynieść szybki efekt.

Pokrycie powierzchni podłoża

Niska wilgotność w połączeniu z gumowymi podkładkami, które przesuwają się np. po laminacie, prowadzi do tarcia, a tym samym do ładunków elektrycznych, których nie da się odprowadzić ze względu na właściwości izolacyjne tworzyw sztucznych. Z tego względu należy unikać gumowych podkładek.

Końcówka zjeżdżalni

Pomocne jest również przykrycie końcówki zjeżdżalni (tylko spodniej strony!) folią aluminiową. Doświadczenie pokazuje, że ześlizgiwanie prowadzi do największego tarcia, a tym samym do powstania ładunków elektrostatycznych. Folia aluminiowa przeciwdziała temu zjawisku.

Dlaczego tak trudno jest przymocować końcówkę do zjeżdżalni?

Mocowanie końcówki nie odbywa się tak samo jak podstawowa instalacja rur i złączek: tu wymagana jest praca dwóch osób. Części muszą być precyzyjnie ustawione, w taki sposób, aby śruba mogła się łatwo obracać.

Dlaczego widzę białe znaki na elemencie?

Jest to tzw. „białe załamanie”, naturalny efekt uboczny tworzyw sztucznych używanych przez QUADRO: polipropylenu (PP) i wysokiej gęstości polietylenu (HDPE). Zbyt duże obciążenie elementu może prowadzić do odbarwień, co jest nieuniknione. Jednak to tylko nieznaczne uszkodzenie kosmetyczne – element jest wciąż strukturalnie nienaruszony i może być użytkowany.

Wskazówka: nasza 6-letnia gwarancja obejmuje uszkodzone lub wadliwe elementy, a nie kosmetyczne zużycie.

Czy kolory elementów zestawu są rozmieszczone równomiernie?

Kolory są rozmieszczone możliwie jak najbardziej równomiernie. Czasami jednak nie do końca, ponieważ nie każdy zestaw zawiera parzystą liczbę elementów.

Co się stało z podwójną rurką z lat 80. i 90.?

Podwójna rurka została zastąpiona przez podwójne złączki rurowe. Są one zdecydowanie bardziej stabilne i wytrzymują znacznie większe obciążenia. Jeśli podwójna rurka z lat 80. i 90. składała się z dwóch zespawanych ze sobą rur, dwie podwójne złączki rurowe łączą dwie standardowe rury w niezwykle stabilny sposób. Z technicznego punktu widzenia można tworzyć te same modele. Możesz zastąpić podwójną rurkę dwoma podwójnymi złączkami rurowymi oraz dwoma rurami.

Czy elementy QUADRO nadają się do prania w pralkach?

Oczywiście, że tak! Nie należy jednak używać wody o temperaturze powyżej 40ºC (woda powinna być ciepła, ale nie gorąca).

Czy mogę samodzielnie konstruować modele z wykorzystaniem zestawu UPGRADE KIT?

Nie! Zawsze potrzebny jest inny duży zestaw konstrukcyjny, jak piramida wspinaczkowa czy Universal. Upgrade Kit można stosować tylko w połączeniu z dużym zestawem konstrukcyjnym. Przykłady znajdziesz w bazie danych modeli.

Jak ważna jest liczba części w dużym zestawie konstrukcyjnym lub rozszerzającym?

Nie ma znaczenia, ile części zawiera duży zestaw konstrukcyjny lub zestaw rozszerzający. Zależy to zawsze od złożoności struktury części i pomysłów na zabawę wykorzystanych podczas tworzenia produktu, również w odniesieniu do odpowiednich grup wiekowych. System cenowy jest uczciwy i możesz skupić się na tym, aby Tobie i Twoim dzieciom model się podobał. Jeśli zamiast tego po prostu nastawisz się na liczbę części, nie znajdziesz odpowiedniego modelu dla swoich dzieci.

Jakie są różnice pomiędzy trzema zjeżdżalniami QUADRO?

Po pierwsze, wszystkie trzy zjeżdżalnie QUADRO są w pełni kompatybilne z całym systemem QUADRO. Różnice tkwią w szczegółach. Wynikają one z cech i wymiarów zjeżdżalni w sposób opisany poniżej:

Zjeżdżalnia łukowa

Zjeżdżalnia łukowa QUADRO o kształcie łuku pozwala na konstruowanie niezwykle kompaktowych modeli, z końcówką zjeżdżalni skierowaną „na środek pomieszczenia”. Można zrezygnować z żółtej końcówki zjeżdżalni łukowej i zastąpić ją zjeżdżalnią modułową. Cecha ta pozwala na budowę podwójnych zjeżdżalni QUADRO. Wymiary samej zjeżdżalni wynoszą: 125 x 85 x 90 cm

Zjeżdżalnia modułowa

Zjeżdżalnia modułowa QUADRO, jako klasyczna, prosta zjeżdżalnia, jest idealna dla każdej konstrukcji wspinaczkowej QUADRO. Zjeżdżalnia modułowa QUADRO stała się prawdopodobnie najczęściej sprzedawaną prostą zjeżdżalnią na świecie w ciągu ostatnich 30 lat. Również tutaj można zrezygnować z żółtej końcówki, aby połączyć ją z drugą zjeżdżalnią modułową i stworzyć podwójną zjeżdżalnię. Wymiary samej zjeżdżalni wynoszą: 165 x 48 x 90 cm

Zjeżdżalnia zintegrowana

W przeciwieństwie do zjeżdżalni modułowej i łukowej, zjeżdżalnia zintegrowana powstaje w innym procesie produkcyjnym. Ze względu na ten proces, zjeżdżalnia zintegrowana składa się, w uproszczeniu, z górnej i dolnej powłoki, które są ze sobą trwale połączone. Połączenie górnej i dolnej powłoki skutkuje niezwykle wysoką wytrzymałością na skręcanie. Produkcja zjeżdżalni zintegrowanej, jak wszystko z QUADRO, odbywa się również w Niemczech. Wyjście ze zjeżdżalni znajduje się na wysokości około 20 cm, dzięki czemu dzieci mogą wykorzystać energię na „szybsze” przejście do pozycji wyprostowanej. Ponadto montaż zjeżdżalni zintegrowanej nie wymaga ŻADNYCH śrub. To istotne dla wielu publicznych i prywatnych instytucji ze względu na niskie wymagania w zakresie utrzymania. Wymiary samej zjeżdżalni wynoszą: 140 x 50 x 95 cm

Ponadto
 1. Żółta końcówka zjeżdżalni łukowej i modułowej ma tę zaletę, że można z niej zrezygnować przy tworzeniu podwójnej zjeżdżalni. Może się to okazać ważną cechą w trakcie rozwoju ruchowego dzieci. Wymiary podwójnych zjeżdżalni są przy tym nadal stosunkowo niewielkie. Wysokość platformy podwójnej zjeżdżalni wynosi 165 cm bez basenu. Jeśli podwójna zjeżdżalnia jest połączona z basenem L lub basenem XXL, wysokość platformy zwiększa się do 205 cm.
 2. Wszystkie zjeżdżalnie, zarówno pojedyncze jak i podwójne, można łączyć z basenem L lub XXL. Zjeżdżalnię zintegrowaną można połączyć jednak tylko z basenem XXL ze względu na jej końcówkę na wysokości 20 cm.
 3. Zjeżdżalnia zintegrowana nie nadaje się do łączenia z przedłużeniem zjeżdżalni, ponieważ jej końcówka znajduje się na wysokości 20 cm.
 4. Wszystkie zjeżdżalnie posiadają przyłącze wodne.
 5. Ponadto, wysoka wytrzymałość na skręcanie zintegrowanej zjeżdżalni jest obecna również w zjeżdżalniach modułowych i łukowych w momencie ich wprowadzania i mocowania w ramie. Z technicznego punktu widzenia wszystkie zjeżdżalnie osiągają taką samą stabilność po montażu.
 6. Wszystkie zjeżdżalnie są kompatybilne z całą gamą produktów QUADRO – niezależnie od tego, czy zostały zakupione niedawno, czy w 1979 roku.
 7. Ze wszystkich zjeżdżalni można korzystać zarówno zimą, jak i latem / w pomieszczeniach i na zewnątrz.
 8. Końcówkę zjeżdżalni łukowej i modułowej można także umieścić nad podłożem, na co wyraźnie wskazuje model.

Czy to naturalne, że podwójne złączki rurowe są naprężone?

Tak, to naturalne. Chodzi o to, że rampa lub zjeżdżalnia są lekko dociśnięte do podłoża. Oznacza to, że kąt przewidziany przez podwójne złączki rurowe nie odpowiada kątowi występującemu w praktyce. Należy zwrócić uwagę, że podwójne złączki rurowe można obrócić, po czym dostępny jest inny kąt, w zależności od tego, czy rampa/zjeżdżalnia jest skierowana w dół czy w górę. Tutaj zobaczysz zdjęcie takiego modelu. Ilustrację do instalacji podwójnych złączek rurowych znajdziesz we wskazówkach dotyczących bezpieczeństwa QUADRO w punkcie 1.12.

Czy okrągły materiał włókienniczy może przylegać bardzo ściśle?

Okrągły materiał włókienniczy o numerze artykułu 00363 (nie tkanina dachowa art. 00353) może ściśle przylegać. Zwłaszcza gdy jest połączony, ciasne dopasowanie jest wzmocnione. Możesz nawet odnieść wrażenie, że w ogóle nie pasuje. Wrażenie to powstaje szczególnie w momencie zakładania, kiedy okrągły materiał z jednej strony już w połowie przykrywa rurę, a z drugiej strony próbuje się go naciągnąć na rurę. Należy stosować się do ilustracji w punkcie 1.19 w żółtych wskazówkach dotyczących bezpieczeństwa QUADRO. Pokazano tam, że materiał zawsze pokrywa obie rury w równych częściach, od samego początku. Należy zwrócić uwagę czy w momencie instalacji obie rury są zawsze równomiernie pokryte materiałem włókienniczym, a następnie czy materiał jest równomiernie naciągnięty na rury.

Jakie są wymiary i numery artykułów basenów, wypełnienia basenów i zadaszenia?

Tutaj podsumowaliśmy dla Ciebie wszystkie dane:

 

Wypełnienie basenu XS

Dostępne tylko jako oddzielne wypełnienie basenu: artykuł 10017

Wymiary zewnętrzne: 85 x 85 x 25 cm

Wymiary wewnętrzne (wypełnienie basenu): 82,5 x 82,5 x 25 cm

Zadaszenie basenu XS: artykuł 11218 (łącznie z materiałem mocującym)

Wypełnienie basenu XS idealnie łączy się z zestawem Evolution. Sprawdź połączenie Evolution z wypełnieniem basenu XS!

 

Basen S, artykuł 10960

Wymiary zewnętrzne: 145 x 85 x 25 cm

Wymiary wewnętrzne (wypełnienie basenu): 122,5 x 82,5 x 25 cm

Numer artykułu samego wypełnienia basenu: artykuł 10012

Numer artykułu samego zadaszenia basenu: artykuł 11220 (łącznie z materiałem mocującym)

 

Basen L, artykuł 11670

Wymiary zewnętrzne: 245 x 125 x 45 cm

Wymiary wewnętrzne (wypełnienie basenu): 162,5 x 122,5 x 45 cm

Numer artykułu samego wypełnienia basenu: artykuł 10022

Numer artykułu samego zadaszenia basenu: artykuł 11219 (łącznie z materiałem mocującym)

 

Basen XXL, artykuł 11680

Wymiary zewnętrzne: 325 x 125 x 45 cm

Wymiary wewnętrzne (wypełnienie basenu): 242,5 x 122,5 x 45 cm

Numer artykułu samego wypełnienia basenu: artykuł 10032

Numer artykułu samego zadaszenia basenu: artykuł 11221 (łącznie z materiałem mocującym)

Dlaczego QUADRO jest bardziej korzystne niż inne zabawki do wspinaczki?

Jedna z obietnic QUADRO brzmi, że naprawdę możesz wszystko ze sobą połączyć. Model QUADRO z 1979 roku można połączyć z zestawem Universal z 2001 roku, podobnie jak model AQUA z 2010 roku można połączyć z piramidą wspinaczkową z 2020 roku. Ponadto udzielamy 6-letniej gwarancji na nasze łączniki, rury, śruby i płyty, co jest dość nietypowe w branży. Jednocześnie QUADRO jest niezwykle wszechstronne i może być używane jako: bramka, stół, pudełko, krzesło, bar na przyjęcia, basen, domek wspinaczkowy, wieża zabaw, kostka itp. Dzięki tym cechom powstaje następująca właściwość:

 • QUADRO jest znacznie bardziej korzystne w użytkowaniu przez cały okres dzieciństwa niż inne zabawki do wspinaczki, które są raczej jednorazowe lub sezonowe, a następnie się je wyrzuca.
 • Jako zabawka systemowa, QUADRO można zmieniać w dowolnym momencie, i to bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli najpierw QUADRO zostało wykorzystane jako wieża zabaw na zewnątrz, można je następnie wykorzystać zimą jako jaskinię zabaw w pomieszczeniu.
 • QUADRO nie zna żadnej przewidywanej daty utraty przydatności. Jest po prostu uczciwym produktem, który musi służyć Twoim dzieciom i być odpowiednio wytrzymały.
 • Dzięki klasom recyklingu 2 i 5 QUADRO jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż wiele drewnianych konstrukcji, które w niektórych przypadkach ze względu na koszty muszą być chronione przed penetracją wody i gniciem za pomocą środków chemicznych.
 • QUADRO dorasta wraz z Twoimi dziećmi i przekonuje ponad 6-letnią gwarancją, a także użytkowaniem przez pokolenia.

Jak mogę wpłynąć na „właściwości poślizgowe” zjeżdżalni QUADRO?

Właściwości poślizgowe zjeżdżalni QUADRO (numery artykułów: 10010, 10020 i 10040) można ulepszyć w następujący sposób:

 • Upewnij się, że wilgotność powietrza nie jest zbyt wysoka (30–40%) i temperatura otoczenia wynosi około 20–23° Celsjusza.
 • Odzież dziecięca również odgrywa ważną rolę i należy zadbać o to, aby zawartość tworzyw sztucznych była niska (lub nie było jej w ogóle).
 • Szczególne znaczenie ma czyszczenie zjeżdżalni. Do konserwacji zjeżdżalni proponujemy tzw. spray do kokpitu, który jest dostępny w marketach budowlanych lub na stacjach benzynowych i służy zwykle do konserwacji wnętrz samochodów. Ten spray należy stosować do konserwacji zjeżdżalni QUADRO.
 • Jeśli zjeżdżalnia jest po prostu zbyt stara, zalecamy jej wymianę. Również ze względów bezpieczeństwa należy wymienić silnie eksploatowane części, gdy zjeżdżalnia jest intensywnie użytkowana. Tutaj możesz dokupić poszczególne artykuły.
 • UWAGA! Twoje dzieci będą miały maksymalną radość ze zjeżdżania, jeśli podłączysz do zjeżdżalni wąż ogrodowy, aby zbudować zjeżdżalnię wodną jak w parku wodnym! Jeśli połączysz zjeżdżalnię z basenem L, basenem XXL lub z przedłużeniem zjeżdżalni, nic nie zakłóci doskonałej zabawy i kąpieli!

Jak mogę naprawić zadaszenia dla basenu S, L i XXL?

Naprawę zadaszenia basenu na przykładzie basenu L możesz zobaczyć tutaj. Obowiązuje zawsze ta sama zasada: dostarczone w zestawie gumowe pętle zadaszenia są dokręcone wokół śrub płyty (również w zestawie), które uprzednio mocuje się do dolnej części basenu. Osadzenie wspornika jest niezbędne do zapewnienia jak najściślejszego przylgnięcia zadaszenia.

Jaka liczba piłeczek jest optymalna dla basenów QUADRO (S, L, XXL)?

500 piłeczek zmieści się do basenu XS i S, 2000 piłeczek do basenu L i 3000 piłeczek do basenu XXL.

Do czego służą profile aluminiowe QUADRO?

Profile aluminiowe znajdują zastosowanie w różnych obszarach. Stosuje się je głównie w basenach QUADRO, aby wytrzymały ogromne siły, które przez lata powoduje woda. Profile aluminiowe stosuje się również w modelach QUADROpro, które są eksponowane przez cały rok na kontakt z tysiącami dzieci.

Jak prawidłowo wstawić „elastyczny zawias łączący 00091”?

Zawias nie musi być połączony wyłącznie z giętkim sworzniem. Można go również podłączyć do dowolnego sworznia łączącego.

Zawias może być naciągnięty na sworzeń w standardowych złączach i zabezpieczony zamkiem. Zamiast dwóch zazębiających się zawiasów, można zastosować jeden zawias oddzielnie. Aplikacja dyktuje sposób wkładania zawiasu.

Nawiasem mówiąc, zgięty trzpień może być użyty do połączenia dwóch rurek razem, bez widocznego przejścia łączącego.

Co to jest „płytka wprowadzająca”?

Oznacza to każdą płytę o wymiarach krawędzi 35 x 35cm i grubości 5 mm. Maksymalna grubość 6 mm jest możliwa, ale trudna w użyciu.

Nasze płytki z wkładkami można znaleźć tutaj: https://quadropolska.pl/collections/panels

Teoretycznie można otrzymać płytę wykonaną w sklepie z narzędziami lub podobną, dopasowaną kolorystycznie i włożyć do niej.

Na jedną płytę zawsze potrzebne są 4 śruby do szkła akrylowego. Można je znaleźć tutaj: https://quadropolska.pl/collections/screws/products/acrylic-glass-screw

 

Czy śruby do paneli są zawsze dołączone przy zakupie paneli?

Przy zakupie dużych zestawów, wiązek i elementów rozszerzających dołączone są wszystkie wymagane śruby.

W przypadku zamawiania niektórych płyt i rurek (pojedynczych części) oddzielnie, śruby do płyt i rurek NIE są zawarte w zestawie i muszą być również zamówione.

Nasze śruby znajdziesz tutaj: https://quadropolska.pl/collections/screws

Chciałbym dodać multikoło. Jakich części do tego potrzebuję?

Do multikółka potrzebujesz tych części:

https://quadropolska.pl/collections/mobil/products/multiwheel

https://quadropolska.pl/collections/mobil/products/multiwheel-bearing

https://quadropolska.pl/collections/mobil/products/multiwheel-lock

Przy okazji, kupując te poszczególne części po 4 każda, można również zbudować pojazd.

Alternatywnie, można kupić wszystko 2x i połączyć z zestawem rolek, aby zbudować również pojazd:

Zestaw rolek można zobaczyć tutaj: https://quadropolska.pl/collections/mobil/products/caster-set, który potrzebujesz 2x. W przypadku adaptera LaufrollenSET, śruba i wałek są już w zestawie. MultiradSET nie jest dostępny, zamiast tego oferujemy te zestawy:

https://quadropolska.pl/collections/extensions/products/mobil

https://quadropolska.pl/collections/extensions/products/mobil-4

Proszę pamiętać, że zawsze musi być wystarczająca ilość QUADRO do budowy pojazdów. Zobacz naszą wzorcową bazę danych pod www.quadromdb.com.

Pojazdy można zobaczyć tutaj: https://quadromdb.com/en/construction-kits/bas

Twojego pytania nie ma?

albo

Twój koszyk

0,00  zł
 • 400 zł
 • 900 zł
 • 1500 zł
 • 5%
 • 10%
 • 15%
Suma częściowa: