Dzieci najszybciej i najefektywniej uczą się poprzez zabawę. Dlatego zabawa jest kluczowym elementem w ich rozwoju. Podczas zabawy dzieci mają możliwość ćwiczenia wielu potrzebnych w dalszym rozwoju umiejętności. Ważnym jest aby otaczać dziecko zabawkami, które wspierają ich kreatywność, pomagają budować pewność siebie i zachęcają do nauki i poznawania świata. Z QUADRO Twoje dziecko rozwija małe i duże umiejętności motoryczne, poprawia koordynacje wzrokowo-ruchową, a dzięki pokonywaniu wyzwań nabiera doświadczenia w rozwiązywaniu problemów.

Różnorodność zabawek dla licznych wrażeń zmysłowych

Jeśli chcesz zadbać o zrównoważony rozwój Twojego dziecka, powinieneś zapewnić mu możliwość wykonywania różnych czynności. Z klockami QUADRO nie tylko jest to niezwykle proste, ale też bezpieczne. Co więcej przez różnorodność konstrukcji jakie możesz stworzyć dzięki naszym zestawom nie tylko wspierasz jego rozwój ruchowy ale możesz zapewnić dziecku dostęp do różnych materiałów, które pobudzą jego zmysły. Wypełnij swój zestaw QUADRO piaskiem, wodą, piłkami i wspieraj również zmysł dotyku, wzroku, koordynacje wzrokowo ruchową.

Kiedy dzieci konstruują z kloców, muszą myśleć, porównywać, dopasowywać co doskonali ich myślenie przyczynowo-skutkowe. Ponadto pobudza ich wyobraźnie, uczy patrzenia przestrzennego. Starsze dzieci przed rozpoczęciem budowy mogą liczyć, dodawać, odejmować potrzebne elementy, co pozwala wykorzystać im umiejętności matematyczne w praktyce. To wszystko stanowi jedynie część zalet edukacyjnych i wspierających rozwój Twojego dziecka. Warto również podkreślić, że duże zestawy QUADRO zachęcają do wspólnej zabawy wiele dzieci przyczyniając się tym do rozwoju społecznego dzieci i pomaga w nawiązywaniu przyjaźni.

Rozwój społeczny i emocjonalny

Badania wykazały, że dzieci, które mają wielu przyjaciół, są bardziej kompetentne społecznie niż dzieci z garstką przyjaciół. Mają także wyższą samoocenę i są pewniejsze siebie. Przyjaźnie pozwalają dzieciom dowiedzieć się więcej o sobie i rozwijać swoją tożsamość. Posiadanie przyjaciół jest ważne, ponieważ pomaga zredukować stres i poradzić sobie z trudnymi chwilami.

Zabawki konstrukcyjne doskonale nadają się do odgrywania ról, takich jak bohater komiksu z ostatniej wizyty w kinie, a wspólne budowanie sprzyja pracy zespołowej i współpracy. Dzieci uczą się doradzać sobie nawzajem i działać na zmianę. Rodzice również mogą wziąć udział. Podczas konstruowania modeli rodzice mogą pytać swoje dzieci, jak coś zrobiły i z jakich elementów muszą korzystać. Mogą też angażować dziecko w budowę modelu. Sprzyja to rozwojowi umiejętności społecznych i komunikacyjnych.

Twój koszyk

0,00  zł
  • 400 zł
  • 900 zł
  • 1500 zł
  • 5%
  • 10%
  • 15%
Suma częściowa: