W MiniMini dzieje się tyle, że ho, ho!

Idealne miejsce dla nas trzech

Jak wszystkie małe dzieci, i brzdące ze żłobka MiniMini w Krakowie każdego dnia chcą odkrywać coś nowego. Maluchy mają ku temu całe mnóstwo okazji, ponieważ w żłobku codziennie dzieje się coś nowego. W tym artykule zdradzamy, co to było tym razem.

Jakie atrakcje czekają na dzieci w żłobku? – Czasami przychodzi czarny labrador Lilu, którego dzieci bez umiaru obściskują, tarmoszą i głaszczą. Lilu jest przyjacielem dzieci i ma ważną misję: ma przyzwyczaić najmłodszych do kontaktu ze zwierzętami – i przede wszystkim umożliwić każdemu dziecku, które nie ma w domu żadnego zwierzątka, wychodzenie na wspólne spacery i nawiązanie przyjacielskich relacji.

Oprócz tego w żłobku organizowane są tygodnie tematyczne, na przykład tydzień dyni lub tydzień drzewa. Wtedy wszystkie aktywności mają określony temat przewodni. Wcześniej tygodnie tematyczne były poświęcone różnym kontynentom, a jeden tydzień zwykle nie wystarczał na omówienie jednego kontynentu. To była świetna okazja do poznania innych kultur: podczas tradycyjnych tańców, tworzenia afrykańskich masek albo degustowania potraw z innych krajów.

Warto tu dodać, że w żłobku jest dużo zajęć o charakterze kulinarnym – raz w tygodniu odbywają się zajęcia łączące w sobie sztukę kulinarną i sensorykę: dzieci przygotowują kolorowe koktajle, kanapki i ciastka, czasami zagniatają ciasto i potem obserwują przez szybkę piekarnika, jak rośnie. Razem z ciociami wąchają różne przyprawy i same ich próbują podczas przyrządzania łatwych potraw.

Maluszki z MiniMini już od wczesnych lat uczą się zdrowego odżywiania: w urodziny nie ma, jak to zwykle bywa, góry słodyczy – jest za to trochę chrupek oraz są owoce i warzywa. „Raz zdarzyło się, że na koniec roku szkolnego każde dziecko przyniosło po jednym torcie. W sumie mieliśmy dziewięć tortów”, śmieje się Sylwia, jedna ze żłobkowych cioć. To właśnie wtedy uznaliśmy, że coś trzeba z tym zrobić. Chodzi o to, że nie tylko słodycze są niezdrowe. „Urodziny można świętować zupełnie inaczej”, uważa Sylwia. „Do tego nie chcemy, żeby dzieci już od wczesnych lat przyzwyczajały się do samych słodkości”.

Chyba nawet bardziej ekscytujący od urodzin był Dzień Policjanta w żłobku MiniMini. Pan policjant opowiedział starszakom o swoim zawodzie, porozmawiał z nimi o bezpieczeństwie, a oprócz tego dzieci odwiedziły prawdziwy komisariat. Nawet mogły wsiąść do radiowozu! Dzieci od razu obległy samochód i stwierdziły, że zmieści się ich aż ośmioro. Mimo że jedno dziecko miało w samochodzie tylko jedną nogę – ale to oczywiście też się liczy!

A jakie nowości są teraz w MiniMini? Oczywiście konstrukcja wspinaczkowa QUADRO. W kolorach CLASSIC, które cieszą się wśród najmłodszych dużą popularnością. Podopieczni MiniMini szybko rozpracowali zestaw QUADRO Evolution i w tygodniu morskim zbudowali z niego statek. Cieszą się z tego, że kiedy na zewnątrz jest brzydka pogoda, mogą szaleć na placu zabaw w środku. Ciocie planują wkrótce zbudować z QUADRO parkur, tak aby dzieci miały gdzie skakać albo czołgać się podczas ćwiczeń ruchowych. Ponieważ zestaw QUADRO jest tak wszechstronny, z pewnością będą mogły wykorzystać go jeszcze podczas wielu innych tygodni tematycznych.

Galeria zdjęć ze żłobka MiniMini jest dostępna na profilu MiniMini na Facebooku.

Tutaj można przejść do zestawu QUADRO Evolution.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem