„Teraz mój syn też chce mieć zamek księżniczki!”

QUADRO jest wieczne – dobitnie potwierdza to również historia opowiedziana przez Sabine

Można śmiało powiedzieć, że Sabine jest pionierką QUADRO – jej zestawy QUADRO są w użyciu już prawie czterdzieści lat i nic nie straciły ze swojego uroku. Ani ze swojej stabilności.

Jak to wszystko się zaczęło? Kiedy Sabine miała dwa lata, dostała pierwszy zestaw konstrukcyjny i była oczywiście zachwycona, co nie było żadnym zaskoczeniem. Ale nie tylko ją oczarowało QUADRO. Również jej tato zakochał się w QUADRO i wkrótce pojawił się drugi zestaw: Boże Narodzenie to zawsze doskonała okazja do powiększenia puli zabawek.

„Mój tato zawsze miał własne pomysły, jeśli chodzi o tworzenie konstrukcji. Nigdy nie trzymał się instrukcji”. Takie podejście ma swoje dobre strony. Dzięki temu Sabine i potem również jej dwie siostry miały w domu jedyną w swoim rodzaju konstrukcję QUADRO, której nie można było spotkać nigdzie indziej. Cała trójka była w siódmym niebie. Ojciec dziewczynek był bardzo kreatywny. W ogrodzie zbudował domek do zabawy ze zjeżdżalnią, a na śliwie domek z balustradą. Trzy dziewczynki bawiły się w domku na drzewie tak długo, dopóki drzewko owocowe nie spróchniało.

„Najbardziej podobał mi się jednak zamek księżniczki zbudowany w salonie”, opowiada Sabine. „Z drabiną w środku i balkonem.” Balkon jest bardzo ważnym elementem, ponieważ z jakiego innego miejsca księżniczka miałaby pozdrawiać swój lud?

Z pozostałych części QUADRO pomysłowy ojciec zbudował regał na książki.

Jednak z czasem zamek QUADRO popadł w zapomnienie. Dzieci były coraz starsze i zapomniały o starym, dobrym QUADRO. Tylko jedna osoba pamiętała o QUADRO: mama. Zabrała Sabine, która w międzyczasie sama została mamą, na strych, gdzie przechowywana była konstrukcja QUADRO. Trzeba było tylko zdjąć pajęczyny i... QUADRO było jak nowe. Panie wybudowały konstrukcję w ogrodzie. Wnuki były wniebowzięte. Nie tylko one! Również Sabine i jej mama cieszyły się, że konstrukcja QUADRO była nadal stabilna – i bez problemu można ją łączyć z nowymi zestawami.

„Właśnie to jest ekologia”, uważa Sabine. „O zrównoważonym rozwoju mówi się głośno. QUADRO stosuje zasadę zrównoważonego rozwoju już od kilkudziesięciu lat!”

Sabine bardzo podobają się nowe kolory Home, ponieważ od kiedy jest mamą, jej dom jest niesamowicie kolorowy. Dlatego ceni sobie to, że QUADRO oferuje teraz konstrukcje wspinaczkowe w kolorach pastelowych, które sprawiają radość nie tylko dzieciom.

Któregoś dnia Sabine usiadła razem z synem i razem przeglądali stare albumy ze zdjęciami. Na niektórych z nich widniały konstrukcje QUADRO. „Teraz mój syn też chce mieć zamek księżniczki!”, śmieje się Sabine. „Młodzieniec ma całe mnóstwo pomysłów i koncepcji, i koniecznie chce uczestniczyć w pracach konstruktorskich”.

Życzymy młodemu inżynierowi mnóstwa inspiracji i cieszymy się, że Sabine podzieliła się z nami swoją historią.

Może i Ty masz stare zdjęcia i historie do opowiedzenia, którymi chętnie się z nami podzielisz? Jeśli tak, napisz do nas wiadomość e-mail (marketing@quadroworld.com). Chętnie posłuchamy Twoich opowieści, a może nawet je opublikujemy! Najładniejsze zdjęcia i historie nagrodzimy oczywiście rabatami lub darmowymi produktami.

Podobają Ci się stare historie QUADRO? Przeczytaj zatem i ten artykuł: Stare QUADRO nie rdzewieje.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem