Małe dużego początki!

Wcześniej i później

Kiedy dotarła przesyłka z zestawem QUADRO, zaskoczenie było duże. Dostarczony zestaw był taki mały! Przynajmniej w porównaniu do tego, co wyobrażali sobie uczestnicy naszej akcji promocyjnej. Zamiast QUADRO w oryginalnej wielkości przez przypadek kupili miniQUADRO. Nawet nie można było wspiąć się na tę konstrukcję, co za pech…

Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Rodzina stwierdziła, że musi podejść do tego z pozytywnym nastawieniem – i wpadła na konkretny pomysł: przy budowie kolejnej konstrukcji po prostu wykona wstępną konstrukcję przy użyciu miniQUADRO! Żeby uniknąć niespodzianek, które spotkały ją przy budowie pierwszej konstrukcji: co chwilę trzeba było ją modyfikować, ponieważ w pewnym momencie dalsze budowanie było niemożliwe, niektóre elementy nie pasowały albo konstrukcja była niewystarczająco stabilna.

Okazja, aby wypróbować miniQUADRO, nadarzyła się już wkrótce: mały artysta i konstruktor, a przy tym wielki miłośnik rycerstwa, zażyczył sobie zamek. Miniprojekt szybko przekształcił się w duży plac budowy…

Przedsięwzięcie to – jako duży projekt bożonarodzeniowy – miało swój początek przy stole. Aby je zrealizować, mama Kerstin zażyczyła sobie złącza 5- i 6-drożne QUADRO, wiedziała bowiem, że elementy te są niezbędne do stworzenia naprawdę stabilnej konstrukcji. Tego rodzaju złączy akurat często brakuje podczas budowania tak dużych modeli. Ponieważ mieliśmy w magazynie QUADRO jeszcze różne minizłącza ze starych zapasów, chętnie pomogliśmy rodzinie w realizacji przedsięwzięcia. Byliśmy też naprawdę ciekawi efektu końcowego.

Rodzina wykorzystała świąteczny czas bardzo pracowicie; w niedługim czasie powstała szczegółowo zaplanowana konstrukcja wstępna, w której tworzeniu swój udział miał również mały człowiek: razem z resztą planował, konstruował i kombinował. I nie mógł doczekać się kontynuacji wiosną!

Konstrukcja miała być gotowa na Wielkanoc. Planowanie przeniesienia projektu do ogrodu zajęło rodzinie cztery dni. Tato przygotował wszystkie części i uporządkował je według kolorów, aby zamek miał równomierny układ kolorystyczny. Oczywiście syn mu pomagał – nie tylko nosił rury i wkręcał śruby, lecz także sam wypróbowywał różne rzeczy. Pomimo doskonałego planowania rodzina musiała jeszcze wiele razy demontować wieżę. Kto był temu winny? Oczywiście tato! Z ogromną radością wpadał na coraz to nowsze pomysły, które od razu chciał wprowadzać w życie. Jaki był tego wynik? Pomysłowość ojca bynajmniej nie zaszkodziła konstrukcji. 😊

Rodzina tak się rozkręciła, że zbudowała jeszcze jedną wieżę, której zjeżdżalnia miała wpadać do basenu, schody prowadzące na trampolinę, kuchnię błotną i garaż na traktor na pedały. Mały inżynier jest przeszczęśliwy, cały czas chce być na zewnątrz. Również jego koledzy i koleżanki oraz dzieci z sąsiedztwa są zachwycone i cieszą się, kiedy mogą przyjść z wizytą i wyszaleć się podczas wspinaczki.

Naszym zdaniem trzej członkowie rodziny, którzy na początku przedstawili się nam jako początkujący konstruktorzy QUADRO, mogą być NIESAMOWICIE dumni ze swojego osiągnięcia. Zapytaliśmy ich o wskazówki:

„Początkującym rekomenduję, aby nie zaczynali budować od razu, lecz najpierw dobrze przemyśleli swój projekt”, sugeruje tato. „W przeciwnym razie z pewnością zabraknie w pewnym momencie odpowiedniego złącza”.

„Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z programu do projektowania QUADRO lub rozpoczęcie swojej przygody z miniQUADRO. Chociaż większą radość sprawia mi montaż prawdziwych rurek. To zupełnie inne uczucie”. Taką wskazówkę zdradza mama.

Jej mąż dodaje: „Trzeba koniecznie wszystko posortować, również według kolorów! W ten sposób można uniknąć szukania pojedynczych części już w trakcie montażu. To tylko opóźnia prace konstruktorskie. Co ważne, w dolnej części konstrukcja musi być możliwie szeroka, aby zapewnić jej stabilną podstawę”.

Już wkrótce umieścimy obszerny artykuł poświęcony metodyce Montessori, z którego dowiesz się, dlaczego projekt realizowany przez tę rodzinę przywodzi na myśl metody Montessori.

Masz ochotę na realizację projektów najpierw z wykorzystaniem miniQUADRO? Wkrótce pojawi się nowa seria! Od czasu do czasu zajrzyj do sklepu QUADRO.

A może masz na swoim koncie ciekawy projekt QUADRO i chcesz udzielić nam wywiadu? Napisz do nas (marketing@quadroworld.com). Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem