Lara, jej koń... i QUADRO

Dzięki QUADRO w końcu oko w oko z kucykiem o imieniu Mira!

Lara[1] kocha wszystko, co jest związane z końmi. I cały wolny czas spędza ze swoim kucykiem o imieniu Mira. Lara ma jednak maluteńki problem: Mira jest taaaka duża, a ona jeszcze taka mała, w końcu ma tylko 4 lata. Ostatnio, zaraz po tym, jak wstała z łóżka, Lara wpadła na wspaniały pomysł i od razu pobiegła na boso do sypialni rodziców: „Wiem! Helper QUADRO!”

Zaspany tato powoli przetarł oczy. „O co chodzi z tą wieżą do nauki?”

„Dla Miry!”

Mama była tym razem bardziej przebudzona i w mig zrozumiała, o co chodzi. Jasna sprawa. Wieża do nauki, którą zbudowali razem z dwóch zestawów Beginner, miała odpowiednią wysokość, aby Lara mogła w niej bezpiecznie stanąć i spotkać się ze swoim ukochanym kucykiem oko w oko.

„Po śniadaniu...”, powiedziała mama, ale Lara już wybiegła z sypialni rodziców, założyła buty i kurtkę, i raz dwa znalazła się w ogródku, gdzie stał helper. Bez trudu zaciągnęła wieżę do nauki do stajni, do Miry. Nauczyła się tego, kiedy miała trzy lata: jak samodzielnie przesuwać helper po kuchni. Zawsze była z tego niesamowicie dumna. Lara uwielbiała QUADRO prawie tak samo, jak swojego kucyka, ponieważ QUADRO towarzyszyło jej już od pierwszych miesięcy życia. Lara potrafiła zbudować z QUADRO WSZYSTKO, co akurat przyszło jej do głowy: zamek księżniczki, statek piracki, małą scenę dla pacynek i wiele więcej.

Mama wyszła w międzyczasie na zewnątrz i pomogła Larze przenieść helper do stajni na ostatnich metrach. I nastała wielka chwila: Lara weszła na stopnie i objęła swojego kucyka. „Kocham cię, Miro.” Teraz mogła wypowiedzieć te słowa, patrząc kucykowi prosto w oczy. Mama odniosła wrażenie, że konik nawet trochę to zrozumiał, ponieważ popatrzył na jej córeczkę pełnymi ufności oczami. Była pewna, że Lara jest bezpieczna. Dobrze, że zawadiacka Mira nie spychała dziewczynki z wieży; helper stał w miejscu, co oznaczało, że koń zaakceptował go jako element stajni. Zza rogu pojawił się jeszcze zaspany tato, ale dziewczyny już sobie świetnie poradziły bez niego.

Od tego czasu Lara codziennie korzysta z helpera, gdy odwiedza Mirę. Dziewczynka może czyścić zgrzebłem i szczotkować swojego kucyka na górze i na dole, kiedy Mira grzecznie stoi w swoim boksie. Albo napełniać koryto paszą i odwieszać z powrotem toczek i lonżę – jak dorośli. Lara wykonuje te wszystkie zadania z łatwością. Cieszy się, że znowu wymyśliła nowe zastosowanie dla QUADRO – tym razem jeszcze bardziej przydatne niż wcześniej.

To jeszcze nie wszystko: również przy drugim koniu wieża do nauki okazała się strzałem w dziesiątkę, a Charisma – nowy członek rodziny – miała dużo ponad 1,48 m w kłębie. Dla wieży do nauki to żaden problem! Dziewczynki – Lara zaprosiła starsze koleżanki – prześcigały się, która jako pierwsza wyszczotkuje grzbiet, a która brzuch nowego konia. Inne dzieci zgromadziły się wokół Miry.

Helper to nie tylko przykuwający wzrok element wyposażenia stajni, lecz również prawdziwe wzbogacenie – można na nim położyć na przykład siodło i akcesoria do szczotkowania. Na helper odkładane są też ogłowie i kantar Miry.

Wieża jest stabilna, towarzyszy podczas różnych czynności i stała się niezbędnym elementem sprzętu jeździeckiego. Dzieci mogą przysunąć ją do konia i wspiąć się na nią. W przeciwieństwie do stołka wieża do nauki ma poręcz, która jest idealnie dopasowana do dziecięcych dłoni. Dziecko może jedną ręką trzymać się poręczy, a drugą szczotkować grzbiet lub grzywę konia. Kiedy Lara się trzyma, nie ma możliwości, by upadła do tyłu. Oprócz tego uchwyt jest niezwykle praktyczny, ponieważ za jego pomocą można przesunąć konstrukcję tam, gdzie jest ona akurat potrzebna.

Dobrą wiadomością jest to, że konie nie boją się wieży do nauki, ale też nie próbują jej forsować. Uważają ją raczej jako barierkę. Zatem dobrze się składa: mali jeźdźcy są bezpieczni.

A kiedy helper za bardzo się pobrudzi – sianem, kurzem czy końskimi włosami – Lara wyciąga go na zewnątrz i myje dużą ilością wody. Rach-ciach i konstrukcja jest czysta. Nieskomplikowana i prosta obsługa, obowiązkowy element wyposażenia jeździeckiego – jednym słowem QUADRO.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat helperów, które oprócz kolorów Classic są teraz dostępne również w kolorach Petrol, Mint i Berry? Tutaj przejdziesz do artykułu „Wieże do nauki – budowanie pewności siebie poprzez zabawę”. Z kolei tutaj znajdziesz obrazki, jak zbudować model.

[↑] Imię zostało zmienione przez redakcję.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem