5 zestawów za jednym zamachem

QUADRO w Afryce Południowej

W Afryce Południowej QUADRO jest tak samo popularne jak w Europie. Z tego krótkiego artykułu dowiesz się, jak się mają zestawy QUADRO po drugiej stronie kuli ziemskiej.

Boże Narodzenie w rodzinie Fran musiało być fantastyczne, kiedy pod choinką znalazło się pięć zestawów QUADRO! … ale zacznijmy od początku: Dawno, dawno temu, w 1984 roku, jeden z braci odwiedził targi zabawek w Johannesburgu i odkrył tam stoisko QUADRO. Przywiózł do domu ulotki QUADRO, co wywołało prawdziwe poruszenie… Mama obu braci uznała, że QUADRO będzie fantastycznym prezentem pod choinkę dla jej wnucząt – a miała kilkoro wnuków, wtedy akurat sześcioro. I tak troje dzieci Fran w wieku od dwóch do ośmiu lat, dwuletnia córka jednego brata i bliźnięta drugiego brata znalazły pod choinką zestawy QUADRO.

Czyli trzy zestawy na początek…

Babcia z córką Fran

Teściową Fran też dopadła gorączka QUADRO i kupiła ona kolejne dwa zestawy QUADRO dla swoich wnucząt – mąż Fran miał dwójkę rodzeństwa. W ten sposób cała rodzina została zaopatrzona w QUADRO.

Bliźnięta

Bliźnięta kilka lat później

Dzieci pokochały swoje zestawy QUADRO żarliwie i głęboko, a zwłaszcza zbudowanego gokarta. Jednak w pewnym momencie przyszedł czas na zmiany: jeden brat Fran wyjechał z 12-letnimi bliźniętami do Ameryki. Nie mogli zabrać ze sobą QUADRO i podarowali je dzieciom z sąsiedztwa. Drugi brat wyprowadził się do Kanady; rodzina też musiała zostawić swoje QUADRO na miejscu. Z kolei Fran zatrzymała QUADRO, kiedy jej 12-letnie dzieci wyjechały z ich małej miejscowości, aby zamieszkać w internacie. Fran zadbała o właściwe przechowywanie QUADRO i wyjęła je ponownie, kiedy jej córka robiła prawo jazdy.

Fran z córką używały kół terenowych pojazdu QUADRO jako oznaczenie ułatwiające naukę cofania. Jednak to nie był dobry pomysł… Samochód przejechał po oznaczeniu i jedno koło uległo uszkodzeniu. Co prawda nie zostało ono zniszczone doszczętnie i można było jeszcze z niego korzystać, ale i tak ostatecznie trzeba było kupić nowe koło, ponieważ wnuki Fran też oszalały na punkcie pojazdu QUADRO. Fran zamówiła brakujące części z Anglii i kiedy dostarczono zamówienie, zdziwiła się, że QUADRO oferuje koła zarówno do jazdy w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Fran dostała multikoła, których używała tymczasowo, zanim znowu skontaktowała się z nami.

Oprócz kół terenowych, które Fran zamówiła zamiast „złych” multikół, wysłaliśmy od razu odpowiedni zestaw do skonstruowania kolorowego pojazdu. Teraz Fran jest dobrze przygotowana na kolejną wizytę wnuków – pierwszą rzeczą, jaką robią dzieci po przyjeździe do babci, jest wystawienie QUADRO na zewnątrz i zabawa.

Również dziecko z sąsiedztwa, które mieszka obok razem z babcią, cieszy się z QUADRO. Chłopiec skończył właśnie siedem lat i przez prawie cały dzień swoich urodzin jeździł pojazdem QUADRO.

Siostrzenica Fran z Durbanu została tak jak ona w Afryce Południowej, mimo że jej brat wyemigrował do Australii. Zostawiła sobie zestaw QUADRO, który razem z bratem dostała pod choinkę, i jest pewna, że już niedługo będzie on znowu w użyciu: jej prawie dwuletnie dziecko lada chwila rozpocznie swoje pierwsze próby wspinaczki.

Nie tylko dzieci są przekonane do QUADRO. Również zięć Fran, który jest inżynierem, uważa QUADRO za sprytną zabawkę konstrukcyjną. Nawet zaproponował koledze – wykładowcy w uniwersyteckim instytucie inżynierii – zastosowanie QUADRO na uczelni. Na podstawie pojazdu QUADRO można w przejrzysty sposób pokazać, jak działa układ kierowniczy.

Kto wie, być może będzie druga część tej ciekawej historii… Zapisz się do newslettera QUADRO, aby nie przegapić nowości QUADRO.

Zanim pojawi się druga część tej historii, wybierz się z nami do Zatoki Perskiej, Portugalii albo Belgii.

Jeśli też masz ciekawą historię do opowiedzenia, napisz do nas. Interesujące projekty nagrodzimy między innymi darmowymi produktami. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem